top of page
Datacosmos_Logo-01.png

Bulut Hizmetleri

Backup as a Service

Verilerinizi güvenle veri merkezimizde yönetiyor, rutin işlerinizin riskini devralıyor, operasyonel iş kaynaklarınızı daha verimli kullanmanızı sağlıyoruz.

Backup as a Service - Hizmet olarak basit, akıllı, güvenli veri koruması- Public Cloud veya Datacosmos’dan aldığınız SAAS ve PAAS hizmetleri üzerindeki verilerinizin yedeklenmesini ve bu verilerin bir kopyasının coğrafi olarak başka bir alana gönderilmesini istiyorsanız bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Şirket içi, SaaS ve bulutta tutulan veriler için Datacomos, hibrit bulut yolculuğunuz için size en iyi seçeneği sunar.

 -Sanal Makine ve Kubernetes Yedeklemesi

-Office 365 Yedekleme

-Veritabanı Yedeklemesi

-Son Kullanıcı Yedeği

-Dosya ve Nesne Yedekleme

-Salesforce Yedekleme

 Datacosmos ile verilerinizi nerede yaşarsa yaşasın korumak için Datacosmos bulutu üzerinde çalışan önde gelen veri koruma teknolojisinden yararlanın. Basit SaaS yönetimi aracılığıyla nihai ölçek ve kanıtlanmış güvenlik ile hibrit bulut yedeklemesi ile korunun.

 

Office 365 yedeklemesi gerekli mi?

Microsoft, Office 365 ile yerel bir veri koruma hizmeti sağlamaz. Verilerinizi korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Veriler şirket içinde, bulutta veya Office 365'te nerede bulunursa bulunsun, düzgün korunmazsa kaybolabilir.

 

Bir şirket e-postaları ne kadar süreyle saklamalıdır?

Saklama politikaları, şirketlere ve sektörlere göre değişebilir. Örneğin, HIPAA düzenlemeleri sağlık hizmeti şirketlerinin en az 6 yıl kayıt tutmasını zorunlu kılar. Datacosmos ile önceden yapılandırılmış bir saklama planı seçebilir veya kurumsal uyumluluk koruma ilkelerinize göre kendi planınızı özelleştirebilirsiniz.

 

Birden çok Office 365 saklama ilkesine sahip olabilir miyim?

Evet, Datacosmos Office 365 Yedekleme ve Kurtarma ile birden fazla saklama ilkesine sahip olabilir ve bu ilkeleri posta kutusu düzeyinde ayarlayabilirsiniz. Örneğin, şirket yöneticileri için daha uzun bir saklama ilkesi atamak isteyebilirsiniz.

 

Office 365 verilerimi fidye yazılımından, bozulmadan veya yanlışlıkla silinmeden nasıl koruyabilirim?

Datacosmos, Office 365 Yedekleme ve Kurtarma, bir hava boşluğu ve veri yalıtımı sağlar; başka bir deyişle, yedek kopyaları Office 365 ortamının dışında saklama yeteneği. Geri yükleme esnekliği, öğe düzeyinde posta kutusu geri yüklemeleri sayesinde, kaybolan veya çalınan verileri kolayca ve hızlı bir şekilde kurtarabilirsiniz.

Son kullanıcı yedeklemesi fidye yazılımlarına, kötü niyetli saldırılara veya çalınan dizüstü bilgisayarlara karşı nasıl koruma sağlayabilir?

Commvault’un anormallik algılama yetenekleri, anormal dosya erişim modellerini tanımlayarak fidye yazılımı veya kötü niyetli saldırı riskini azaltır. Coğrafi konum ve uzaktan silme işlevleri, kaybolan veya çalınan dizüstü bilgisayarlardaki verileri güvenli bir şekilde silebilir.

bottom of page