top of page
Datacosmos_Logo-01.png

Veri Merkezlerimiz

Datacosmos ile asıl hedefinize giden yolda güçlü bir takım arkadaşı edinmiş olacaksınız.

macbook.png
equinix.png

Dünyanın En Geniş Veri Merkezi Platformu Dünyanın en büyük ara bağlantılı veri merkezi ağıyla dijital altyapınızı istediğiniz yere konumlandırın.

5 kıtada %99,9999 küresel çalışma süresi sunan 210'dan fazla International Business Exchange™ IBX® veri merkezimiz ve Istanbul metrosu aracılığıyla hızla büyüyen Türkiye pazarına erişin.

Platform Equinix™, 55 büyük pazara benzersiz bir erişim imkanı sunar ve talep üzerine her lokasyona ulaşmanızı sağlar. Platform Equinix™ ile uluslararası işletmenizin kapılarını Türkiye pazarına

açın. Bulut, finansal hizmetler, medya, sigorta, ağ ve diğer büyüyen sektörler için halihazırda yüksek performanslı mimarileri destekleyen işletme ekosistemlerine doğrudan erişim sağlayın.

220'den fazla Veri Merkezler

1800+ Ağ sağlayıcılar

64 Metrolar

2900+ Bulut ve BT sağlayıcılar

9700+ Şirketler

370.000+ Ara Bağlantılar

 

Her Yerde Erişimi Genişletin

Sektör lideri Equinix veri merkezleri, ortak yerleşim hizmetleri, ağ bağlantısı, çoklu bulut ekosistemleri ve

daha fazlasıyla büyümeyi mümkün kılın.

Dijital Dönüşümünüzü Hızlandırın

Performansı artırın, gecikmeyi azaltın ve yepyeni bir coğrafi çeviklik düzeyi elde edin. Yönetilen hizmetler

portföyümüzle operasyonları kolaylaştırın.

equinix.png
shutterstock_1197153475.jpg
avm-orijinal.png

Sektörün önce gelen 9 banka ortaklığıyla Ankara'daki güven!

 

KKB’nin Ankara’da 43 bin m2 arazi üzerine kurduğu, KKB Anadolu Veri Merkezi, 2016 hizmete girmiştir. Öncelikle bankaların yedekleme ve ana veri merkezi hizmeti ihtiyaçlarını karşılayacak olan Merkez, finans sektöründe altyapı maliyetlerinin paylaşılacağı, operasyonel uygulamaların merkezileştirileceği bir veri merkezi olarak da planlanmıştır.

 

En gelişmiş teknolojileri Türk finans kurumlarının erişimine sunmaya başlayan Merkez, finansal mevzuatlara uygun olarak kurulacak olan Türkiye finans sektörü bulut teknolojileri platformu hizmetlerini de sektör kuruluşlarının hizmetine sunmayı hedeflemektedir. Reel sektör kuruluşları da yine aynı platform üzerinden teknolojiye düşük maliyetlerle erişerek verimliliklerini artırma imkânı bulacaklardır. KKB Anadolu Veri Merkezi hâlihazırda bir veri merkezi, bir destek binası ve bir müşteri operasyon merkezi binasından oluşmakta olup, ek olarak iki adet veri merkezi ve bir adet destek binası olarak büyüyebilecek şekilde tasarlanmıştır. Son teknolojilerle, LEED PLATINUM standartlarında çevreci yaklaşım ile yüksek enerji verimliliği ve en yüksek kullanılabilirlik

standardı olan TIER IV seviyesinde tasarlanan veri merkezi, KKB’nin yüksek güvenlik standartlarının geliştirilerek uygulandığı örnek bir veri merkezi tesisi olmuştur. Projede alınan fiziki nokta sayısı 400, açık protokol entegrasyonu (third party) ile alınan nokta sayısı da 4,500 civarındadır. Destek Binası, MOM Binası ve Veri Merkezi binalarının bodrum katı, ara katlar ve çatılarında bulunan kontrol kartlar ile aşağıda belirtilen sistemler kontrol edilmekte veya izlemeleri yapılmaktadır:

bottom of page