top of page
Datacosmos_Logo-01.png

Bulut Hizmetleri

Container as a Service

Verilerinizi güvenle veri merkezimizde yönetiyor, rutin işlerinizin riskini devralıyor, operasyonel iş kaynaklarınızı daha verimli kullanmanızı sağlıyoruz.

Konteyner Nedir?

Konteynerlar , uygulama kodunun kütüphaneleri ve bağımlılıkları ile birlikte, masaüstünde, on-prem’de, bulutta veya her yerde çalıştırılabilmesi için ortak yollarla paketlendiği yürütülebilir bir yazılım birimidir.

Önemli özelliklerini vurgulamak gerekirse;

-Kolay Taşınabilirlik

-Kullanım Kolaylığı

-Paylaşımlı Kernel Desteği

-Kolay Entegrasyon

-Minimum Kaynak Kullanımı

-Güvenlik

 

Bunu yapmak için, konteynerlar işletim sistemi özelliklerinin (namespace ve cgroups ilkelleri) hem işlemleri izole etmek hem de bu işlemlerin erişebildiği CPU, bellek ve disk kontrol etmek için kullanıldığı bir izolasyon ve sanallaştırma biçiminden yararlanır..

Container, sanal sunuculardan farklı olarak üzerinde uygulama çalıştırabilmek için misafir işletim sistemine ihtiyaç duymaz bu sebepten işletim sistemlerinin getirdiği ek compute kaynağı ve onu yavaşlatan diğer servisler bulunmaz.

 

Caas (Container as a Service) Nedir?

Container as a Servis(CaaS), kullanıcıların konteynerlarını, uygulamalarını ve clusterlarını, düzenlemesine, başlatmasına, durdurmasına, ölçeklendirmesine ve başka şekillerde yönetmesine olanak tanıyan bir bulut hizmeti modelidir.

CaaS, kullanıcıların Datacosmos Bulut Hizmetleri aracılığıyla güvenlik açısından zengin, ölçeklenebilir konteynera alınmış uygulamalar oluşturmasına yardımcı olur.

Konteynerlar ve konteyner clusterları bu modelde bir hizmet olarak kullanılır ve bulutta veya şirket içerisindeki veri merkezlerinde dağıtık halde bulunabilir.

 

Tüm sektörlerden kurumsal müşteriler, CaaS ve konteyner teknolojisinin faydalarını görüyor. Konteynerların kullanılması daha fazla verimlilik sağlar ve bu müşterilere mikro hizmetlerle uygulama modernizasyonu ve bulutta yerel geliştirme için yenilikçi çözümleri hızla dağıtma yeteneği sağlar.

 

Konteynerleştirme, bu istemcilerin yazılımı daha hızlı yayınlamasına yardımcı olur ve hibrit ve çoklu bulut ortamları arasında taşınabilirliği destekler ve altyapıyı, yazılım lisansını ve işletim maliyetlerini azaltır.

red-hat-openshift-platform-plus.png
0_doslD9gXNwN6Z7Tk.png

OpenShift web uygulamaları sunucusu ve bulut depolama hizmeti veren ürün. Red Hat'e ait olan OpenShift yazılımı, OpenShift Origin, açık kaynak kodlu olup kodları Github üzerinden erişilebilmektedir.

bottom of page