top of page
268e0b01144607b38cec0309896893c7.png
Datacosmos_Logo-01.png

Bulut Hizmetleri

Infrastructure as a Service (IAAS)

Verilerinizi güvenle veri merkezimizde yönetiyor, rutin işlerinizin riskini devralıyor, operasyonel iş kaynaklarınızı daha verimli kullanmanızı sağlıyoruz.

Datacosmos Veri Merkezlerinde kullanıcının istediği tipte sanal makineleri çalıştırmasına olanak tanıyan, Datacosmos altyapısında barındırılan genel bir bulut ortamı hizmetidir.

Datacosmos mühendisleri, mimarinin donanım kısmını (fiziksel sunucular, depolama ve ağ oluşturma) yönetmek ile sorumluyken, son kullanıcılar, kurumsal şirketler sanal makineleri oluşturmak ve yönetmekten sorumludurlar. Talep edenlerin sadece gereksinimleri doğrultusunda ihtiyaçları kadar kaynağı kullanabilecek, ihtiyacı bitiminde kapatabileceği sadece kullandığı kadar bedel ödeyebileceği ortamlardır. Kullanıcı sadece işletim sistemi, üzeindeki uygulamalardan ve verilerden sorumludur. 

 

Tabiki bu hizmet diğer hizmetlerle birleştirilebilir, kullanıcı ek olarak backup veya disaster hizmetlerinden de faydalanılabilir. Fiziksel hiç bir yatırım yapılmadan saniyeler içinde sahip olarak Datacosmos teknolojilerinin esnekliğinden faydalanabilir.

bottom of page