top of page
follow-us-png-5.png
  • Siyah LinkedIn Simge
  • Siyah YouTube Simgesi
  • Siyah Instagram Simge

RİSKİ DEVRET
VE BÜYÜ!

Datacosmos'un sağladığı Bulut Servisler ve Yönetilen Hizmetler ile çok daha güvenli bir çalışma modeline geçerek, öngörülen maliyetlerle risklerinizi azaltın.

YonetilenLogo.png
Astranot.png
şekil 7.png
Datacosmos_Logo-01.png

Türkiye'nin lider akıllı veri yönetimi firması olan DATACORE Bilgi Sistemleri “Akıllı Veri Yönetimi” konsepti çerçevesinde sunucudan ağ yapılarına kadar her türlü ortamdaki verinin güvenli ve sürekli şekilde korunmasını ve çalışmasını sağlayan entegre çözümler sunmaktadır.  21 yıl boyunca sahip olduğu bilgiyi ve deneyimi "Yönetilebilir Hizmetler"e aktararak, bu alanda Türkiye’nin önde gelen birçok kurumsal firmasına güvenilir hizmet vermeye devam etmektedir.

datacore_bar.png

​Datacosmos, bulut ortamında sunmuş olduğu Yedekleme, Felaket Kurtarma, Arşiv, Hosting çözümlerini aynı zaman da  günümüzde bir çok üst segmentteki kurumlara  Yönetilen Hizmetler olarak sunmaktadır.

 

Bu hizmet modellerini Yönetilen Yedekleme Hizmeti (Back-up As a Services), Yönetilen Felaket Kurtarma (DR As a Services), Yönetilen Arşiv (Archive As a Services) olmak üzere üç ana başlık altında toplamıştır. 

Hakkımızda
scientific-vector-illustration-genetic-e

Veriler, işletmenizin DNA’sıdır.

Veriler ve onu destekleyen altyapı, işletmenizin verimliliğinde ve kimliğinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu yüzden basitçe yedekleme yeterli değil. Bir sistemde çökme veya felaket durumunda, işleminizin başarısı için hızla ve tamamen çevrimiçi olmak çok önemlidir.

İŞ KORUMASI 

BURADA BAŞLAR!

DATACOSMOS'da, işletmeniz için doğru miktarda koruma sağlamak için en iyi uygulamaları sınıfının en iyisi çözümlerle birleştiriyoruz. Yönetilen hizmetlerimiz, sizi hızlı bir şekilde çalışmaya ve çalışmaya hazır duruma getirirken, ihtiyaç duyduğunuz BT esnekliğini sağlamak için veri koruma, etkin izleme ve olay yanıtını içerir.

datacosmos_kucuk_favicon.png

Yönetilen Yedekleme Hizmeti

datacosmos_kucuk_favicon.png

Yönetilen Felaket Kurtarma Hizmeti

Veri Koruması

Her tür felakete tam hazırlık sağlamak için sürekli koruma sağlar ve yedeklemeleri sürekli olarak doğrular. Dosya bazlı yedeklemelerden anlık görüntü bazlı yedeklemelere kadar DATACOSMOS tüm veri kaynaklarını, dosya türlerini, depolama ortamlarını ve yedekleme modlarını desteklemektedir. Ayrıca kurumsal dosya paylaşımı üzerindeki dosya ve klasörler de destek kapsamımız içerisindedir.

Planlama / Danışmanlık

DATACOSMOS, hassas verilerin korunması için erişilebilirliği sağlayan veri koruma ile bilgi yönetimi stratejilerini birlikte tasarlar ve uygular. DATACOSMOS, öncelikli yedekleme işiniz için en kritik olan uygulamaları ve gereksinimleri belirleme konusunda sizlerle yardımcı olur.

Garantili Kurtarma Testleri

DATACOSMOS, aldığınız yedeklerin doğrulamasını yaptığı gibi birbirine bağlı sunucu ve uygulamaların periyodik olarak çalışırlığını test etmenize olanak sağlar. Datacosmos, garantili kurtarma testleri ile felakete hazır durumda olduğunuzu raporlayarak sizlerin esas işinize odaklanmanızı sağlar.

olabilirfarketmez.png

Özel Destek Uzmanları

DATACOSMOS, dijital varlıklarınızı korumak ve kurtarmak için önceden planlanmış ve dökümante edilmiş müşteriye özel işlemler listesi oluşturur. DATACOSMOS, felaket öncesi ve sonrası için uzman danışmanları ile adım adım kapsamlı bir plan oluşturmanıza yardımcı olur. Böylece işletmenizin görev açısından kritik işlevlerini duraksamadan sürdürmesini sağlar.

Kurtarma Testi

Planlı, plansız ve test için istediğiniz senaryoların testlerini simüle ederek felaket sonrası tüm işlemlerin etkinliğini görmenize yardımcı olur. DATACOSMOS, üretim ortamınıza negatif yönde etki etmeyen bir yaklaşım çözümü kullanır, böylece programınıza uygun felaket testlerini otomatik olarak yapabilirsiniz.

Sistem İzleme

Herhangi bir felaketten hızlıca dönüş sağlamak için geri yükleme ortamlarının fiziksel ve yazılımsal sağlık durumları sürekli kontrol edilmelidir. Otomatik taramalar ve veri analizleri ile herhangi bir yapılandırma sorununu ve olası başarısızlık noktalarını tanımlayarak sizi uyarır. Ayrıca raporlanan verileri incelemek için sizlerle biraraya gelerek problemleri çözmek için rehberlik yapar.

Yedekleme İzleme

"Tüm veri koruma ortamlarınızı proaktif bir şekilde izleyerek problemleri önceden çözmenize yardımcı olur." DATACOSMOS, tüm yedekleme ortamınızı sürekli izleyip raporlayarak eksik ve geçersiz yedeklemeleri önler ve bunun için harcanan zamanları da engellemiş olur.

Sistem Güvenlik Uyumluluğu

DATACOSMOS, verileri güvenli ve erişilebilir tutmak için sıkı güvenlik düzenlemelerine (KVKK, ISO 9001, ISO 22000, ISO 27001 vb.) tabidir.

- Backup as a Service

- Disaster as a Service

- Archive as a Service

- Infrastructure as a Service

- Platform as a Service

- Software as a Service

- Container asa Service

- Co-Location

- Storage

- Cloud with Netapp

Hizmetlerimiz
Datacosmos_Logo-01.png

Senin Evrenin Güçlü, Entegre ve Yönetilebilir Olsun!

Verilerinizi güvenle veri merkezimizde yönetiyor, rutin işlerinizin riskini devralıyor, operasyonel iş kaynaklarınızı daha verimli kullanmanızı sağlıyoruz.

Datacosmos_Logo-01.png

Kurumların ilk günden büyük yatırımlar yapmak yerine aylık ödemeler ile operasyonel kaynakların doğru kullanılması sağlanırken, üst seviye güvenli, sistemli bir çalışma yapısı içinde aşağıdaki hizmetler sunulur.

şekil 5_1.png

HİZMETLERİMİZ

yedekleme.png

YÖNETİLEN YEDEKLEME HİZMETİ 

Datacore Yönetilen Yedekleme Hizmet Çalışmalarına, yedekleme altyapınızdan başlar ortamını (yedekleme diski, yedekleme networku vs.) kontrol edip şirketinize en uygun dizaynı yapar. >>>

felaket.png

Felaket Kurtarma, bir kurumun olumsuz bir olaydan sonra faaliyette kalma yeteneğini destekleyen ilgili süreçler ve uygulamalar olarak tanımlayabiliriz. >>>

YÖNETİLEN FELAKET KURTARMA HİZMETİ 

şekil 1_1.png
arsiv.png
datacosmos_kucuk_favicon.png

YÖNETİLEN ARŞİV  HİZMETİ 

Felaket Kurtarma, bir kurumun olumsuz bir olaydan sonra faaliyette kalma yeteneğini destekleyen ilgili süreçler ve uygulamalar olarak tanımlayabiliriz. >>>

macbook.png
toplu.png
YonetilenLogo.png

Datacore Yönetilen Hizmetler ile; 
Verileriniz Özel Monitörleme Merkezinde 7x24 Güvende

datacosmos_kucuk_favicon.png

7x24x365 gün izleme | 7x24x365 gün başarım değerlerinin anlık kontrolü | Üst seviye koruma
Profesyonel bir ekip ile yapıların kesintisiz çalışmasının sağlanması | Detaylı raporlama ile sistem performans ve başarım istatistiklerinin sağlanması | Doğrulama testleri | CRM sistemi ile özel müşteri hizmetleri takibi

shutterstock_1197153475.jpg

Kurumların değerli verilerini güvenle, Dünya Devi Equinix’te bulunan veri merkezimizde yönetiyor, rutin işlerinizin riskini devralıyor, operasyonel iş kaynaklarınızı daha verimli kullanmanızı sağlıyoruz.

WhatsApp_Image_2020-02-14_at_10.34.04.jp
WhatsApp_Image_2020-02-14_at_10.34.22.jp
2.png
1.png
Datacosmos_Logo-01.png
equinix.png
Datacore Logo.png

Datacore Cloud Company - Datacosmos

Datacosmos is an affiliate of Datacore which has been the leader in the field of Enterprise Data Management since year 2000 in Turkey. Datacosmos offers a high level of cloud-based managed services for Backup, Archiving and Disaster Recovery for Large Enterprise Accounts, with extensive knowledge and experienced engineers accumulated over the years. From advanced design, implementation, support services and on premise managed services to cloud based managed services and strong relationship with leading vendors, we provide end to end IT managed services to make your company successful.

Adsız.png

Senin Evrenin Güçlü, Entegre ve Yönetilebilir Olsun!

Datacosmos_Logo-01.png

Verilerinizi güvenle veri merkezimizde yönetiyor, rutin işlerinizin riskini devralıyor, operasyonel iş kaynaklarınızı daha verimli kullanmanızı sağlıyoruz.

İletişim
bottom of page